День Соборності України у Бахмуті: телемост “Львів – Бахмут: єднання крізь простір”

День Соборності України у Бахмуті: телемост “Львів – Бахмут: єднання крізь простір”

На площі Свободи у Бахмуті 22 січня 2017 року зібрались мешканці міста, активісти та гості міста для святкування Дня Соборності України.

Волонтери ГО “Бахмут Український” організували телеміст “Львів – Бахмут: єднання крізь простір” у форматі Скайп-конференції. У Львові біля пам’ятника Шевченку зібрались активісти та друзі Бахмута – український поет, прозаїк, есеїст, літературознавець, історик, в.о. завідувача відділу української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, викладач кафедри зарубіжної преси та інформації Львівського національного університету ім. І. Франка Петро Шкраб’юк, оперна співачка зі Львова, випускниця Львівської консерваторії ім. М. В. Лисенка, солістка Львівського органного залу, професор Ляшенського університету (Сичуань, Китай), член Громадської Ради «Святий Юр» Ольга Жаровська, та інші. У Бахмуті їх вітала Вікторія Бак.

Пролунали взаємні привітання до мешканців міст, що розташовані на різних кінцях України, проте які вже пов’язані узами дружби. Петро Шкарб’юк прочитав декілька своїх творів, Ольга Жаровська виконала колядки. На взаєм пані Вікторія з Соледара прочитала декілька власних віршів, виступив Володимир Дериведмідь.

Запам’ятався молодий хлопчина, що вийшов до мікрофону та присвятив до свята виконання вірша Василя Стуса.

Гості нашого міста, Юрій Косенко та Ольга Тимчишин з м. Київ, ГО «Українська Ініціатива», повідали присутнім про історію Соборності в контексті подій у Бахмуті у 1919 році, про життя героїв Перших визвольних змагань 1917-1920 років, що родом з Бахмуту.

Вокальний ансамбль Бахмутського музичного училища разом з Ольгою Жаровською виконав духовний гімн України «Молитва за Україну» Миколи Лисенка.

Під виконання «Боже великий…» на площі пройшов флеш-моб «Вінок Єдності», під час якого присутні розвернули вінок, що символічними стрічками поєднав присутніх. Після цього на екрані було продемонстровано невеличкий документальний фільм, що розкривав історичні обставини, у яких проголошувався Акт Злуки.

За звичаєм, телеміст завершився дружним виконанням Гімну України.