Краєзнавчий музей запрошує на виставку

Краєзнавчий музей запрошує на виставку

ВИСТАВКА

«Культурний простір Донеччини.

Людмила Огнева: Українське вишиття»

Відкриття 17 грудня 2016 року о 13:00

Організатори: Бахмутський краєзнавчий музей, Донецький відділ Союзу українок.

Інформаційна підтримка – газета «Україна козацька».

Людмила Огнєва – народилася 1936 року на Вінничині. На Донеччину приїхала у 1944 році. Разом з мамою жила в Торезі, від 1966 року – у Донецьку. Радіофізик. Громадська діячка. Журналістка. Дослідниця української вишивки. Член Національної спілки журналістів України та Національної спілки народних майстрів України. Працювала інженером на радіозаводі у Воронежі, викладачем у вишах Воронежа та Донецька, програмістом у проектному інституті. Від 1998 року очолює Донецький відділ Союзу українок. У різний час була натхненницею та організатором кількох клубів народної творчості в Донецьку, таких як «Світлиця», «Чарівниця». Є автором понад 45 видань про несправедливо замовчуваних героїв українського минулого.

Лауреат 5-го Всеукраїнського конкурсу вишитого рушника (2006) у номінації «Відродження традицій».

Лауреат конкурсу «Жінка Донбасу – 2007» у номінації «Краща жіноча ініціатива року» за дії по збереженню від знищення у Донецьку мозаїчного панно «Жінка-Птах» (автори А.Горська, В.Зарецький, Г. Синиця).

Найпочесніші нагороди:

«Почесна ювілейна відзнака» з нагоди 100-річчя від дня народження Степана БАНДЕРИ за заслуги в утвердженні та розбудові української держави. (2009 р. Ів.-Франківськ. ОДА та обласна Рада).

Відзнака «В пам’ять про катастрофу на Чорнобильській АЕС» за розробку колекції «Пам’ять на життя» – орнаментів з вишивок сіл Чорнобильської зони відчуження. (2011 рік. Придністров’є. Тираспіль. ГО «Тираспільське товариство «Чорнобиль»).

Почесна відзнака – орден «Семена Височана» за організацію та проведення в Івано-Франківську виставки «Українське вишиття» та з нагоди 80-річного ювілею. (2016 рік. Івано-Франківське ОКТ ВГО «Українське реєстрове козацтво»)

Грамота «Найкраща книга 23 Форуму видавців. Алла Горська. Душа українського шістдесятництва» / Упорядник Л. Огнєва». Львів, 2016.

 

Виставка «Культурний простір Донеччини» представить до уваги глядачів ретроспективу творів Людмили Огнєвої.Експозиція зібрала твори різних періодів. Зокрема, будуть представлені унікальні роботи, пов’язані з українцями, чиї справи визначали долю України; відтворення вишивок політичних в’язнів, а також речі донецького Євромайдану. Ще буде презентовано фрагмент експозиції зі знищеного у Донецьку громадського музею «Смолоскип» під назвою «Пам’ять на життя».