Як відчути протяг, який з’являється між розділовими знаками…

Як відчути протяг, який з’являється між розділовими знаками…

Чого очікували глядачі (чи слухачі?) Бахмута, поспішаючи на виставу, жанр якої навіть було важко визначити? Чекали слів? Звуків? Світла? В проекті «роздІловІ», з яким за підтримки кінонтеатру «Победа» і «Бахмута Українського» завітала до нас агенція «АртПоле», народилась дивовижна творча атмосфера на усіх рівнях людських почуттів.

1 (8)

«Ніч», яка вже «нічого» не варта, коли «ні» стає «ні Ж ні»сттю, а «війна» лікується тільки «любов’ю» – ці чудернацькі перетворення слів, глядачі могли побачити на великому екрані, почути у звуках музичної імпровізації, відчути в емоціях віршів.

4

Більше години повнісінький зал кінотеатру «Перемога», здавалося, не дихав. Бо у цьому дійстві не було ніяких ком чи крапок, ніяких розділових знаків, тільки почуття. Інколи, все ж таки, глядач несміливо переривав виставу оплесками. Магія творчості почалася ще у 2014-му році у садибі Мсциховського біля Алчевська, де відбувся показ оновленого проекту «роздІловІ», а зараз трансформується з кожним показом, з кожним містом, з кожним глядачем, в якому проект народжується знову.

жадан 5

У Бахмуті, до речі, проект перетворився на декілька подій. Більше години після концерту глядачі не відпускали Сергія та музикантів: фото на пам’ять, автографи на книжках, але головне – спілкування.

жадан6

А ще відбулося вручення фірмових листівок «роздІлових», які кияни підписали саме для бахмутчан: для подружжя Богдана та Інни, які зараз захищають Батьківщину; для маленької дівчинки Елі, яка із родиною будувала оборонні споруди навколо міта; для літньої жінки Ганни, яка виходила на одиночний антипутинський пікет, намагаючись достукатись до земляків-сепаратистів; для багатодітної родини переселенців з Донецька, чий батько пішов добровольцем до лав української армії.

жадан 4

Вже пізно ввечері «роздІловІ» доїхали й до військових казарм: міні-концерт відбувся у розташуванні полку «Дніпр-1». Бійці не тільки уважно слухали ліричні композиції, але й запропонували разом заспівати козацьких пісень. А також пораділи подарункам: спеціальним окулярам та лікам від застуди, що передали друзі-митців.

жадан1

Проект представляла агенція «АртПоле» за фінансової підтримки Програми розвитку ООН та Уряду Японії.