Чого очікували глядачі (чи слухачі?) Бахмута, поспішаючи на виставу, жанр якої навіть було важко визначити? Чекали слів? Звуків? Світла? В проекті «роздІловІ», з яким за підтримки кінонтеатру «Победа» і «Бахмута Українського» завітала до нас агенція «АртПоле», народилась дивовижна творча атмосфера на усіх рівнях людських почуттів.
«Ніч», яка вже «нічого» не варта, коли «ні» стає «ні Ж ні»сттю, а «війна» лікується тільки «любов’ю» – ці чудернацькі перетворення слів, глядачі могли побачити на великому екрані, почути у звуках музичної імпровізації, відчути в емоціях віршів.
Більше години повнісінький зал кінотеатру «Перемога», здавалося, не дихав. Бо у цьому дійстві не було ніяких ком чи крапок, ніяких розділових знаків, тільки почуття. Інколи, все ж таки, глядач несміливо переривав виставу оплесками. Магія творчості почалася ще у 2014-му році у садибі Мсциховського біля Алчевська, де відбувся показ оновленого проекту «роздІловІ», а зараз трансформується з кожним показом, з кожним містом, з кожним глядачем, в якому проект народжується знову.
У Бахмуті, до речі, проект перетворився на декілька подій. Більше години після концерту глядачі не відпускали Сергія та музикантів: фото на пам’ять, автографи на книжках, але головне – спілкування.
А ще відбулося вручення фірмових листівок «роздІлових», які кияни підписали саме для бахмутчан: для подружжя Богдана та Інни, які зараз захищають Батьківщину; для маленької дівчинки Елі, яка із родиною будувала оборонні споруди навколо міта; для літньої жінки Ганни, яка виходила на одиночний антипутинський пікет, намагаючись достукатись до земляків-сепаратистів; для багатодітної родини переселенців з Донецька, чий батько пішов добровольцем до лав української армії.
Вже пізно ввечері «роздІловІ» доїхали й до військових казарм: міні-концерт відбувся у розташуванні полку «Дніпр-1». Бійці не тільки уважно слухали ліричні композиції, але й запропонували разом заспівати козацьких пісень. А також пораділи подарункам: спеціальним окулярам та лікам від застуди, що передали друзі-митців.
Проект представляла агенція «АртПоле» за фінансової підтримки Програми розвитку ООН та Уряду Японії.