Чому активісти громадської організації «Бахмут Український» вирішили створити вільну бібліотеку?

Чому активісти громадської організації «Бахмут Український» вирішили створити вільну бібліотеку?
  1. Книга ще довгі роки буде порадницею, другом, джерелом знань. Ця думка здається дивною в наші смартфонно-планшетні часи. Але книга – майже жива істота. Вона має свій колір, запах, приємну вагу для руки. Там, де немає поряд співрозмовника, вона дає поштовх роздумам, де немає Wi-Fi, вона нагадує тобі, що ти людина і маєш свій розум і свої почуття – незалежні від фейсбучних чи інстаграмних.
  2. В важкі вирішальні для народу часи українці ніколи не впадали у відчай, а навпаки, посилювали культурно-просвітницьку діяльність, створювали нові товариства, приділяли багато уваги виданню творів прогресивних письменників та поширенню освіти. Події Майдану дали поштовх переосмисленню історії України для кожного небайдужого її громадянина. І природньо виникла необхідність самостійно шукати відповіді на запитання історії, розвінчуючи міфи російської пропаганди, які так багато років псували життя і свідомість кількох поколінь.
  3. Основне джерело для цього це сучасна література та періодика. Не рідко через події давно минулих століть теж можна прийти до переосмислення майбутнього. Кому як. Бо ми різні. По різному все сприймаємо та відчуваємо.
  4. Що не кажіть, бібліотека – чудова річ. І дай Боже тому щастя, хто вперше вирішив, що прочитана книга не повинна стояти в куточку, а відпустив її мандрувати світом і придумав нову бібліотеку – вільну. Тільки вільна людина могла вигадати вільну бібліотеку, з цього виходить, що і користуватися нею будуть вільні люди, або ті, хто прагне вбити в себе раба
  5. Час змінює все, і бібліотеки з часом з являються різні: з нічними залами, з кафе, з дитячими куточками, електронні та віртуальні. Ось і ще одна форма бібліотеки – вільна.
  6. Коли людина вчиться не тільки брати безкоштовно книжки, але й приносити свої улюблені для незнайомих, вона долучається до значно вищого рівня стосунків в суспільстві.