Воїни-земляки: Іван Резніченко

Воїни-земляки: Іван Резніченко

І хоча цей Герой не воював на фронті зі зброєю в руках, ми вважаємо, що в нашому музеї обов’язково повинна бути розповідь про депутата з Соледара, якого, як і горлівського Володимира Рибака, вбили у 2014 році за любов до України. Бо боронити землю можна різними шляхами. Вічна пам’ять закатованому патріоту! 

Іван Іванович Резніченко, приблизно 1965 р.н., депутат міської ради м. Соледар від партії ВО Батьківщина, голова профспілкової організації ДП «Артемсіль», від початку заворушень на Донеччині активно виявляв проукраїнські погляди.

21.06.2014р. стало відомо про його зникнення. 16.01.2015р. в численних ЗМІ з’явилися повідомлення про знайдене тіло Івана Резніченка в одній з соляних копанок поблизу міста Соледар. Вбивство депутата широко висвітлювалося у ЗМІ, разом із вбивством іншого члена ВО Батьківщина, депутата Горлівської міської ради Рибака В.І., яке також було вчинено через проукраїнські політичні переконання. Зрештою, правоохоронці затримали двох осіб, що вчинили злочин на замовлення сепаратистів. Підозрювані повідомляли, що протягом тижня вистежували депутата, та викрали його ввечері 21 червня. Злочинці двічі вистрілили йому в голову, а потім перерізали горло, після чого вкинули тіло загиблого в яму. Рідні Івана Резніченка до останнього вважали, що він знаходиться в полоні і сподівалися знайти його живим.

Депутатський запит_обставини вбивства