18 травня – День вишиванки. Як святкуватимуть у Бахмуті

18 травня – День вишиванки. Як святкуватимуть у Бахмуті

Всесвітній День вишиванки свято, яке започатковано українською молоддю. Починання молодих сповнені особливою щирістю і енергією, якої вистачає на тривалий час, яка захоплює величезні території, несе в собі настрій, цілеспрямованість, впевненість в майбутньому.

“Бахмут Український” в цьому році підготував цілу низку заходів, присвячених популяризації української вишиванки. Це стало можливим завдяки нашім друзям і співробітникам з багатьох організацій міста та всієї України. В ці дні ми працюємо разом з міською громадською організацією “Моя єдина”, з громадською організацією “Всесвітній день вишиванки”, “Союзом українок Донецької області”. Завдяки загальним зусиллям ми зможемо багато цікавого провести в місті.

В рамках Всесвітнього Дня вишиванки в декількох школах міста 17 травня пройдуть ексклюзивні покази фільму “Спадок нації”, девізом якого стали слова “Вишити, значить вижити”. Презентувати фільм буде його головний консультант Олексій Доля, етнограф, директор Центру фольклору та етнографії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Також 17 травня увечорі показ і презентація фільму відбудеться у військовій частині 53-ї бригади.

18 травня, о 10.00, в кінотеатрі “Победа” Олексій Доля презентує фільм для студентства та старшокласників. А перед фільмом відбудеться  показ моделей українського одягу з колекції творчої майстерні “Оберіг”. Молодь не тільки може почути цікаву розповідь про український стрій, а і поспілкуватися на цей предмет з мистецтвознавцем із світовим іменем.Також буде створена спеціальна фотозона, і світлина зроблена цього дня буде навіть через багато років нагадувати про цей весняний день.

Ми і наші друзі зацікавлені в тому, щоб якомога більше людей побачили фільм про унікальну українську вишиванку, і тому разом з ГО “Моя єдина” 18 травня, о 17.00, прем’єра фільму буде для містян. У нижньому парку, на майданчику на перетині вилиць Садової та Лермонтова, відбудуться майстер-класи з виготовлення штучних квитів, цікавих ляльок та бажаючі зможуть навчитися пов’язувати хустини та шарфи по зразках старовинних світлин. Нова мода, як відомо, – це добре позабуті старі традиції в одязі.

Також волонтери “Бахмута Українського” привітають малюків, які у День вишиванки будуть виписуватися із пологового будинку. Маленькі українці отримають свої перші вишиті сорочки!

Об ява ПОБЕДА

 

Афіша Майстерня