В середу в музеї чекають на знавців творчості Сковороди

В середу в музеї чекають на знавців творчості Сковороди

В Бахмутському краєзнавчому музеї в середу 15 лютого о 14.00 відбудеться презентація фільму Владислава Проненко “Сковородинівська географія”.

Харківський документаліст Владислав Проненко презентуватиме трьохсерійний (3 серії по 15 хвилин) фільм “Сковородинівська географія”, присвячений деяким епізодам з мандрів українського філософа Григорія Сковороди. Вперше зйомки відбулися в тих місцях, які практично не відвідують щанувальники та дослідники його творчості: Охтирський Троїцький монастир, Лебедин, Бахмут, села Безруки, Рябушки, Моначинівка, Стариця, Писарівка. У фільмі відзняті дивом збережені сковородинівські реліквії, позабуті пам’ятки та документи, пов’язані з цими місцями. Також вперше зйомки відбулися на батьківщині Григорія Сковороди — у смт Чорнухи Полтавської області, де діє Літературно-меморіальний музей.

У фільмі також зафіксовані садиби, де свого часу мешкав Григорій Сковорода, а надто ж — садиба в центрі села Бабаї, яка перебуває на межі остаточного зникнення.

Вперше також подана відеоісторія пам’ятників Григорію Сковороді у Лохвиці та у Бабаївських лісах під Харковом. У фільмі також йдеться про сковородинівські місця, відторгнені від України Росією — Таганрог, Острогозьк та Білгород.